Miért fontos az önbizalom?
Párkapcsolati tanácsadóként nem egyszer tapasztaltam, hogy két ember között a kialakult nehézségek hátterében nagyon sokszor a pár valamelyik tagjának önértékelési problémája húzódik meg.
Korunk betegsége a „nem vagyok elég jó” negatív hiedelme, mely amellett, hogy önbizalomhiányra utal, sokszor önbeteljesítő jóslatként is működik.
Hányan és hányan küzdenek azzal, hogy önbizalomhiányukból fakadóan próbálnak megfelelni mindenkinek. Bármit megtesznek, hogy a környezetüknek, szülőknek, párjuknak eleget tegyenek. Esélytelenül.
Mire gondolok itt? A negyvenes korosztályúak között számos példa van rá, hogy az életközépi válságon, esetleg egy váláson túl, sérülhet az önértékelésed.
Fedezd fel segítségemmel újra a nőiességedet és mutasd meg ragyogó lényedet a világnak!
Fontosnak tartom az önelfogadásban, a magabiztosság növelésében az önismeret szerepét, Alapvető önismeretre minden embernek szüksége van, hiszen ha tisztán látjuk a saját lelki működésünket, akkor lehet felépíteni a személyiséghez illő harmonikus külsőt.
A személyiségünk ismeretén felül pedig fontos annak felismerése is, hogy milyen negatív hiedelmeket gondolunk-hordozunk saját magunkról, mert akkor ezeket lépésről-lépésre felül lehet írni és szépen fel lehet építeni a magabiztosságunkat.
Milyen jó lenne, ha minél többen önmagukra találnának, önmagukhoz, érzéseikhez kapcsolódva nagyobb önbizalomra tennének szert!
Megfelelő önbizalommal rendelkező személyekből árad a magabiztosság, tudják, hogy milyen képet akarnak kialakítani önmagukról.
Nemcsak a félresikerült párkapcsolatok hatnak rombolóan, hanem nem kevés gondot okozhat az otthonról hozott minta, vagy gyerekkori sérülés. Szerencsére egyre többször tapasztalom, hogy vannak olyanok is, akik viszont már tudatosabbak erre és szeretnék a saját gyerekeik nevelésében elkerülni ezeket a hibákat.
Lányommal mi magunk is tudunk egy pozitív mintát mutatni, hogy bár vannak időnként köztünk is nézeteltérések, de a közös munkával egy harmonikus, lelki alapokon is biztos szülő-gyerek kapcsolatot tudtunk kiépíteni.
Ugyanakkor nem vezet boldog párkapcsolathoz az sem, ha önbizalomhiányból fakadóan túl könnyen mész bele problémás, romboló hatású kapcsolatba, vagy köteleződsz el olyan emberek mellett, akik ezt meg sem érdemlik.
Az alacsony önbizalom sokszor azt váltja ki egy kapcsolatban, hogy képtelen leszel teljes mértékig megbízni a partneredben. A párkapcsolatban élő önbizalomhiányos ember a partnerétől várja a pozitív megerősítést, ami terhelheti a kapcsolatot, mert ha meg is kapja, sem hiszi el. Hiszen hogyan hinné el, hogy szerethető, ha ő maga nem tudja szeretni magát?
„Minél inkább szereted és tiszteled magad, annál jobban fognak mások is szeretni és tisztelni téged.” – mondja Brian Tracy.
A reménytelennek tűnő problémák is megoldhatók
Mégis, fontos tudni, hogy minden, akár reménytelennek tűnő probléma is orvosolható. Én hiszek ebben, és azon dolgozom, hogy segítsek Neked, hogy sokkal magabiztosabb és sikeresebb legyél a társkeresésben illetve a kapcsolataidban.
Ha szeretnél pozitív változást az életedben, ha javítanád kapcsolataid minőségét az önbizalmad növelésének segítségével, hid del, van megoldás.
Válj magabiztossá és állj készen arra, hogy egy harmonikus és egészséges párkapcsolatban, boldogan éld az életed!