A Bitconnect öt nap alatt összeomlott, 430 dollárról, 27 dollárra esett vissza az árfolyama, mert a befektetők pánikszerűen vonták ki pénzüket a kriptodevizából.
A kriptodeviza forgalmazására szerveződött Bitconnect a külső körülményeket hibáztatja az összeomlásért. a virtuális pénz körüli botrányért a sajtót, a hackereket és a felügyeleti szerveket hibáztatják.
Napi 1 százalékos hozam ígérete
A Bitconnect MLM rendszerben működött, ráadásul kiugróan magas, mondhatni irreális hozam ígéretével. Emellett befektetett összeg mértékének megfelelően további napi 0,1-0,25%-os garantált hozamjóváírásra is szert tehettek a befektetők. A befektetett pénzt nem lehetett bármikor kivenni a rendszerből, egy előre meghatározott ideig le kellett kötni.
Nem véletlen, hogy a világ számos pontján, így Magyarországon is pénzfelügyeleti eljárások sora indult ellene, és több országban pénzbüntetést is kapott.
Minden ügyfelét kifizeti
A kriptodevizával kereskedő cég a weboldalán jelentette be, hogy azonnali hatállyal megszünteti hitelezési platformját, és minden ügyfelét kifizeti. A kriptodevizával még 5 napig lehet kereskedni, de aki nem váltja át ez alatt az idő alatt a pénzét virtuális pénzre, az elbukta a befektetését.
Jövőbeli terveikkel kapcsolatosan azt írják, hogy külsős kriptotőzsdéken továbbra is lehet majd a termékükkel kereskedni, a weboldalukon pedig kizárólag edukatív jellegű anyagokat fognak közzétenni.
Mi volt a Bitconnect?
A Magyarországon is terjedő üzlet egy látszólag legitim kriptopénz platformra épülő MLM rendszerű piramisjáték volt.
A Bitconnect egyedisége abban rejlett, hogy az összegyűlt virtuális pénzt kölcsön lehetett adni egy kereskedőrobotnak, mely a cég állítása szerint kiugróan magas hozamok elérésére volt képes a Bitcoin tőzsdén. Az árfolyamot pedig a valós kereslet és kínálat határozta meg.
Miután a nyílt forráskódú, digitális kereskedelem anonimitást is biztosít az ügyfelek részére, alkalmassá vált a tisztázatlan eredetű vagyonokkal történő kereskedésre és az adózás elkerülésére.
Mi maradt az összeomlás után?
Érezhető lehetett a befektetői bizalom csökkenése, mert a vállalkozás intenzív reklámkampányba kezdett néhány hónapja. A negatív hullámok azonban elsodorták, és mára bedőlt a modern kor egyik legnagyobb virtuális pénz rendszere.
A Bitconnectben körülbelül egymilliárd dollár forgott, az összeomlás után mindössze 150 millió dollár maradt belőle.