Magyarországon is hatalmas léptékben terjed az új kriptovaluta-őrület, a BitConnect. A nyílt forráskódot használó digitális pénz önmagát szabályozó pénzügyi rendszerként hirdeti magát.
A virtuális pénzzel egy belső tőzsdén lehet kereskedni, ahol az árfolyamot a valós kereslet-kínálat határozza meg. Az árfolyam alakulását néhány külső weboldalon is követni lehet.
A legfrissebb adatokat megnézve látszik, hogy nagyságrendben 400 millió dollárnyi érték halmozódott fel és forog a virtuális devizában.
Adómentes befektetésként csábít
A befektetést hirdetők kifejezetten előnyként hangsúlyozzák, hogy a kereskedést egyetlen ország felügyelete sem ellenőrzi, így az ügyfél anonim módon tárolhatja a vagyonát és az adókat is megúszhatja.
Már pedig, ha az ígért hozamot vesszük figyelembe, akkor őrületes hasznot halmozhatunk fel. A kereskedőrobot „adatai” szerint a befektetett összeg napi 1% körüli hozamot képes elvileg produkálni „minimális kockázat mellett”. A folyamatot ráadásul a kiberdeviza weboldalán követheti nyomon a befektető.
Milyen jelek utalhatnak piramisjátékra?
- az irreálisan magas hozam ígérete
- minden egyes kereskedési nap pozitív hozamának ígérete
- garantált napi hozam
- kötelező a befektetett összeg hosszútávú lekötése
- magas jutalékot ígérő MLM redszert működtet
Mire figyeljünk, mielőtt a pénzünket befektetjük?
Előfordulhat, hogy minden ígéret megalapozott és a hozamígéretek reálisak. Miért ne lehetene a BitConnect birtokában a világ legjobb kereskedő robotja?
-
az elején minden piramisjáték fizet
-
olyan összeget kockáztassunk, melynek elvesztése nem ingatja meg pénzügyi helyzetünket
-
hasonlítsuk össze a befektetési ígéreteket más piramisjátékokkal, bőségesen találunk ilyen írásokat