Miközben fejvesztve menekülnek a befektetők a pénzpiaci, tőkevédett és kötvényalapokból, mert az alacsony hozamkörnyezetben már szinte semmit nem hoznak, az abszolút hozamú alapok, a vegyes alapok és az ingatlanalapok új reneszánszukat élik Magyarországon. Közben egyébként a magyar alapok kezelt vagyona újabb rekordot döntött: összesen már mintegy 6024 milliárd forintot bíztak portfóliómenedzserekre a befektetők.
Nemrégiben a „Ha ügyes voltál, 20%-kal többet ér a pénzed„ című cikkünkben arról írtunk, hogy nem érte meg 2017 első félévében sem a párnacihában tartani a pénzt, hiszen több olyan alap is volt, amely mindössze hat hónap alatt több mint 10%-kal növelte befektetőinek pénzét. Miközben ezek többnyire olyan befektetések, amelyek mellett nem feltétlen lehet nyugodtan aludni, olyan alapok közül is csipegethetünk, amelyek minimális árfolyam-ingadozás mellett képesek voltak az elmúlt három évben 3% körüli hozamra szert tenni. Jelen irásunkban, a Portfolio nyomán, arról szólunk hogy a hazai befektetési alapok vagyona nő, a legnépszerűbbek pedig az abszolút hozamú alapok.
Nő a hazai alapok által kezelt vagyon
A BAMOSZ legfrissebb, június végi statisztikái szerint közel 23 milliárd forinttal nőtt a hazai befektetési alapok vagyona egy hónap alatt, ezzel újabb történelmi csúcsra, 6024 milliárd forintra kúszott a kezelt vagyonmennyiség. A februári vagyoncsökkenést leszámítva idén összességében jól teljesítettek a hazai alapok a vagyongyűjtésben.
A júniusi vagyonemelkedéshez nagyobb részben a jó értékesítési számok járultak hozzá, múlt hónapban ugyanis 31,7 milliárd forintot tett ki a nettó értékesítés. A rossz havi hozamok rontották a teljes vagyonnövekményt, összesen mintegy 8,3 milliárd forinttal.
Az abszlolút hozamú alapok a legnépszerűbbek
Az elmúlt hónapok trendjét megtörte, hogy júniusban az abszolút hozamú alapokba ömlött a legtöbb pénz, közel 28 milliárd forint, a második legnépszerűbb kategóriába, a vegyes alapokba mintegy 24 milliárd forintot fektettek a magyar befektetők, míg az új őrületbe, az ingatlanalapokba, „csak” 13 milliárd forintot fizettek be. Eközben a pénzpiaci, tőkevédett és kötvényalapokból továbbra is menekül a pénz, hiszen az alacsony hozamkörnyezetben már szinte semmit nem lehet velük keresni.