Ha külföldre megyünk nyaralni, nagyon nem mindegy, hol váltunk valutát, hiszen egy bankban a gatyánkat is ráfizethetjük arra, hogy külföldi fizetőeszközt szerezzünk, míg a pénzváltók alapvetően kedvezőbb feltételeket kínálnak. Megnéztük, melyik népszerű turisztikai úti cél helyi pénzneméhez hol juthatunk hozzá a legolcsóbban Budapesten.
Nemrégiben a „A világ valaha élt 10 leggazdagabb nője” című cikkünkben a gazdag nők voltak a téma. Évente jönnek ki a friss listák a világ leggazdagabb nőiről, de azt már kevesen tudják, kik voltak a világ valaha élt leggazdagabb női. És most nem azokra a nőkre gondolunk, akik megörökölték szüleiktől vagy férjüktől a vagyont, és azzal boldogan eléldegéltek, hanem azokra, akik az üzleti életben is odatették magukat. Sokan közülük ma is élnek, vannak köztük autóipari, söripari és szépségipari vezetők is, de ott van a tejben fürdő egyiptomi királynő vagy a testvérgyilkos császárnő is a listán. Most, hogy itt nyár, sokakat érdeklő téma, hogy hol érdemes pénzt váltani a külföldi nyaralás előtt. Cikkünkben a Portfólió nyomán erről készítettünk egy összeállítást.
Keressünk egy jó pénzváltót!
Ha valamelyik uniós ország strandjait vagy városait vennénk célba a hétvégén, nem érdemes banknál eurót váltanunk, hiszen az MNB 307,76 forintos középárfolyamánál lényegesen magasabb árfolyamon vehetünk a nagybankoknál eurót, ami akár 320 forint fölé is mehet.
Nem így a valutaváltóknál, ahol nagyjából az MNB középárfolyama körül juthatunk hozzá euróhoz. Íme a legolcsóbb öt hely, ahol eurót vehetünk a fővárosban.
Ha a horvát tengerpartot vennénk célba, a következő valutaváltókat érdemes megcélozni:
Ha pedig inkább a bolgár Napospartra mennénk szívesebben, levát itt szerezhetünk olcsón:
Ha nem vonz a tengerpart és inkább valamelyik cseh városban szeretnénk leöblíteni pár sörrel az egész éves stresszt, cseh koronát itt válthatunk a legkedvezőbben:
Az árfolyamok egy napon belül is változhatnak, és nem tartalmazzák a különféle, esetlegesen felmerülő tranzakciós költségeket.