Az egyszeri díjas életbiztosítások olcsók, és megfelelően likvidek. Hozam és költség szinten pedig megállják a helyüket más befektetési formákkal szemben. Megmutatjuk, miért érdemes ebbe befektetni.
Három – öt éves befektetési céllal megéri egyszeri díjas biztosítást kötni. Akár még a TBSZ-nél is kedvezőbb befektetés lehet. Ahhoz, hogy képben légy, érdemes elolvasni a Tartós Befektetési Számláról szóló egyik írásunkat.

Íme, három ok, amiért megéri az egyszeri díjas biztosítás
- Ezekre is jár kockázati fezedet: abban az esetben, ha a biztosított a szerződésben (pl. balesetben, közlekedési balesetben) foglalt körülmények között életét veszti nemcsak a befektetett pénzt kapja meg hozamostul a kedvezményezett, hanem még pár százezer, de akár milliós térítés kifizetésre is számíthat a biztosítótól. (szerződési feltételektől függően)
- Adókedvezményeket is igénybe lehet venni: Amennyiben a szerződés technikai kezdetétől számított három év után szeretnénk visszavásárolni a biztosításunkat, úgy a kamatadó és az EHO felét azaz 10,5%-t kell kifizetnünk a befektetésünkkel elért hozamra. öt év után pedig teljesen adómentesen juthatunk hozzá pénzünkhöz.
- A rendszeres díjas biztosításokhoz képest jóval olcsóbbak és rugalmasabbak: általában nem alkalmaznak kezdeti költségelvonást. Amennyiben mégis lennének kezdeti költségek, úgy azok jóval kedvezőbbek. A visszavásárlási táblázat csak 3, maximum 5 évre szól. A van olyan piaci szereplő, ahol egyáltalán nincs is ilyen, tehát bármikor visszakaphatjuk a pénzünket.
Természetesen van hátrányuk is
Nagyobb összeget, több százezret vagy akár millió forintot kell egyszerre befizetnünk.
Mint minden befektetési döntésnél itt is érdemes körültekintőnek lenni, és egyénileg utánajárnunk a kiszemelt szerződésünk paramétereinek. Sajnos könnyen előfordulhat, hogy egy olyan értékesítővel találkozunk, aki inkább egy rendszeres szerződésre szeretne rábeszélni minket, amelynek magasabbak a költségei, és emiatt az ügynöknek fizetett jutaléka is.