Az új tanév indulása mindig felveti a gyermekek biztosításának témáját. Összegyűjtöttem a legfontosabb szempontokat, amelyek két rohanás között is gyorsan segítenek eligazodni, amikor biztosítani szeretnéd a gyermeked. Különös tekintettel a Covid-19 helyzetre.
- Időbeli- és területi hatály: Nézzük meg, hogy csak az intézményben nyújt fedezetet az adott biztosítás, vagy léteznek olyan biztosítások is, amik 0-24 órás fedezetet adnak az év minden napján bármelyik országban a világon.
- Mire szól pontosan: Nézzük meg, hogy csak balesetekre szól vagy kibővítve betegségekre is.
- Milyen extrák vannak benne: Néhány modern biztosítás nemcsak akkor van a segítségünkre, amikor bekövetkezik egy káreset, hanem tartalmaz gyermekorvosi asszisztenciát is. Ennek keretében a szülők bármikor fel tudnak hívni gyermekorvosi szolgálatot, CT / MR / UH vizsgálatot kérhetnek, melyet a biztosítás térít, ha betegség vagy baleset miatt a gyermek 14 nap vagy annál hosszabb ideig nem tud járni iskolába, akkor még magántanár díját is téríti a biztosításuk…. és még jó néhány mást is.
- Testvérek bevonhatóak -e: Vannak biztosítások, ahol a kisebb testvérek kedvezményes biztosítási díj mellett beléphetnek ugyanabba a csomagba, ami biztosítja a nagyobb testvért.
Egy gyakori kérdés: Kiváltja e az ilyen típusú biztosítás az utasbiztosítást utazás esetén?
Az utazási biztosítást semmi sem váltja ki, hiszen az utazás esetén speciális feltételek állnak fenn.
Az utasbiztosítást akkor is érdemes megkötni, ha van gyermekbiztosítása a gyereknek. Két teljesen eltérő módozatról van szó. Az utasbiztosítás csak arra a rövid időre ad fedezetet, amíg ott tartózkodnak a nyaralás (vagy egyéb ügy miatt). A gyermekbiztosítás egész éves fedezetet ad.
Az utasbiztosítás nemzetközi asszisztencia segítségével azonnal utalja el a kártérítés összegét, a klasszikus gyermekbiztosítás 8 napon belül utal.
Az utasbiztosítás tartalmaz poggyász- és jegy / bérlet árának visszatérítését betegség vagy baleset esetére.
Mire jó a gyermekbiztosítás?
Baleset vagy betegség esetén komoly összegszerű térítést ad a családnak, emellett az orvosi asszisztencia igény szerint megszervezi magánklinikán az ellátást gyorsan, hatékonyan.
A lábadozás alatt is térít magántanárt, vagy képalkotó diagnosztikai vizsgálatot.
Tapasztalatom szerint a káresetek jellemzően köznapi dolgok miatt történnek. Fára mászás, sportsérülések, amelyek szünetekben fordulnak elő a leggyakrabban. A betegségek pedig sajnos bármikor előfordulnak, jó ha erre is kiterjed a biztosítás.
COVID – 19 fertőzés esetén is van anyagi fedezet?
A koronavírus járványból fakadó káreseteket téríti a biztosítás, ha a megkötés előtt igazoltan nem volt fertőzött a gyermek.
Mi a helyzet a koronavírus járvány okozta fertőzött gyermek ellátásának megszervezésével? Ugyanúgy élnek a szolgáltatások, mint más betegségek esetén, tehát koronavírus fertőzés esetén is térítésben részesül a gyermek.
Gyakran felmerülő kérdés, hogy a járvány okozta esetleges fertőzés következtében a magántanár finanszírozás és egyéb asszisztencia szolgáltatásokra jogosult -e a biztosított? Igazoltan fertőzött személyhez nem megy ki a magántanár sem. Minden olyan asszisztencia szolgáltatás szünetel, amihez személyes kontaktusra van szükség.