Van egy mondás, ami úgy szól: Az vagy, amit megeszel.
Táplálkozz egészségesen!
Képzeld el, hogy tested egy vörös téglákból épült kicsi házikó. Ezeket a téglákat jó minőségű agyagból, nagy gondossággal készítették. Kicsi házikód sokáig megmarad. Ha kispórolják belőle az alapanyagot és mindenféle szemetet tesznek a helyére csak idő kérdése és összedől. Ugyanígy működik a szervezeted is.
Kizárólag abból tudod újraépíteni a sejteidet, ami rendelkezésedre áll, vagyis amit a táplálkozás során megeszel.
2. Vitaminok, ásványi anyagok
Jó esetben ezek egy részét a táplálkozás során be fogod juttatni a szervezetedbe. Gondold végig, hogy miket eszel, azok mennyi vitamint tartalmazhatnak. Szükség lehet pluszban bevitt táplálékkiegészítőkre.
3. Mozogj!
Kísérletek bizonyítják, hogy mozgás közben makrofág sejtjeink száma növekszik vérünkben, ezáltal immunrendszerünk erősödik. Kis ismétlés, ha neked kimaradt ez a rész biológia óráról. A makrofágok azok a sejtek, melyek elpusztítják a szervezetbe bekerülő idegen anyagokat, pl. a felső légúti megbetegedést okozó vírusokat.
Arról, hogy milyen mozgáslehetőségeink vannak jelenleg, bezárva a lakásba egy következő alkalommal írok.
4. Pihenj!
A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás is hozzájárul szervezeted védekező képességének fenntartásában. Kutatások azt mutatták, hogy az alvás fokozhatja a T-limfociták hatékonyságát.
Azt, hogy neked mennyi alvásra van szükséged, csak Te tudod. Figyelj oda, mit üzen a tested!
5. Lélegezz!
Levegő nélkül csupán néhány percig vagy képes életben maradni. Ezt már tudod, oké. A légzés ettől sokkal több. Csak egy dolgot emelnék most ki. A megfelelő légzéssel segítheted, hogy az oxigén eljuthasson a sejtjeidhez, ha ideges vagy lenyugtathatod magad, ezáltal az immunitásod is nőhet.
Figyeld meg hogyan lélegzel. Felületes, kapkodó, mély?
Ha nem ismersz légzéstechnikákat, hamarosan erről is írok.
6. Igyál eleget!
Bármilyen hihetetlen, de a napi folyadékmennyiség is befolyásolja szervezeted védekezőképességét. Hogy miért? Röviden: a felnőtt szervezet több, mint fele víz.
A folyadék nagy szerepet játszik a vérkeringésben, befolyásolja a vér összetételét. A vér szállítja a tápanyagokat, a salakanyagokat, a szervezet védekező sejtjeit, stb.
Vízhiányos állapotra utalhatnak a következő tünetek: fáradékonyság, gyengeség, kimerültség, fejfájás, izomgörcsök.
7. Gondolkodj pozitívan!
A pozitív gondolatok pozitív energiákat aktiválnak, melyek segítenek a stressz leküzdésében. A negatív gondolatok negatív energiákat hoznak létre, gyengítik az immunrendszered és csökkentik életenergiádat.
Maradj pozitív. A változás folyamatos, a világ változik, átalakul. Te döntesz, hogy hogyan éled meg az élet adta lehetőségeket.
Hallgass pozitív előadásokat. Előadókat, akiknek mondandója megegyezik a Te értékrendeddel, akinek kisugárzása hangulatodra pozitív hatással van, meditálj.
8. Használj illóolajokat!
Az illóolajok hatásai régóta ismertek és mikrobiológiai vizsgálatok is alátámasztják. A sejtfalon átjutva az illóolaj befolyásolja a mikroorganizmusok anyagcseréjét, serkenti a fehérvérsejtek termelését. És kellemes illat is lesz a szobában.
Fertőtlenítő hatású, baktérium és vírusölő hatású például a teafaolaj, illetve a citromolaj.
Vigyázzunk magunkra és környezetünkre! Fogjunk össze, segítsük egymást! Együtt erősebbek vagyunk!