Kereshetünk éppen állást vagy dolgozhatunk stabil munkahelyen, van tíz olyan fogalom, ami utunkat állja a siker felé vezető ösvényen.
A HSA szakértőjének segítségével mutatjuk azt a 10 dolgot, ami törést okozhat a karrierépítők számára. Aki nem elég törtető típus, annak néhány fogalom akár furcsának is tűnhet.
1. Unalom
A sikeres ember folyamatosan keresi a fejlődés, a tanulás, az előrelépés lehetőségét. Neki az élet túlságosan rövid ahhoz, hogy azt inaktívan töltse, nincsen ideje unatkozni, mert ha éppen nincs is semmi dolga, mindig kitalál magának valamit, ami előbb-utóbb hasznára válik.
2. Becstelenség
Ha őszinte életet élsz, akkor harmóniába kerülsz önmagaddal éppúgy, mint a körülötted élőkkel. Azonban ha kukába dobod az őszinteséget, hamis valóságot generálsz, amivel saját magadat is becsapod.
3. Középszerűség
Sokszor kerül az ember olyan helyzetbe, amikor csábító a könnyebb utat választani. Azt mondani, hogy ezúttal a kevesebbel is beérem. Ez az első lépés a lejtőn! A sikeres ember mindig a legjobbra törekszik, és kifejezetten zavarja a tudat, hogy többre is képes lehetett volna.
4. Negativitás
Minden negatív gondolat távolabb taszít a legjobb formádtól. Amikor hangosan vagy éppen magadban panaszkodsz, akkor a saját vereségeden dolgozol. A sikeres ember sosem a problémákon rugózik, hanem a megoldásukon gondolkodik.
5. Rendetlenség
A környezeted a lelked tükre – ha nem tartasz rendet magad körül, akkor valószínűleg érzelmileg és mentálisan is a „rendetlenség” jellemez. Mihelyt rendet teszel a környezetedben (akár a munkaállomásodon, akár az otthonodban), kapásból jobb lesz a közérzeted, és hatékonyabban tudsz koncentrálni a feladataidra.
6. Egészségtelenség
Egészségtelen ételek, egészségtelen kapcsolatok, egészségtelen szokások – mind-mind hozzájárulnak ahhoz, hogy csak kevesebbre legyünk képesek. És igen, ez nemcsak az étkezésről, a dohányzásról vagy a sportolásról szól, hanem a kapcsolatokról is. Olyan emberekkel kell körbevenni magunkat, akik motiválnak, képesek felfelé húzni, nem pedig lenyomnak.
7. Megbánás
Mindenkinek vannak olyan tettek vagy döntések az életében, amelyeket utólag megbánt, de ezeken nem szabad túl sokáig rágódni. Ha ugyanis leragadunk a múltban, akkor nem lesz energiánk túllépni rajta. Ami mögöttünk van, azon már nem lehet változtatni, ami előttünk van, azon viszont még igen!
8. Tiszteletlenség
A siker középpontjában mindig a kapcsolatok állnak, az igazán jó kapcsolatok pedig mindig kölcsönös tiszteleten alapulnak. Így hát a tiszteletlenség – függetlenül attól, hogy az milyen formában ölt testet – a legönpusztítóbb fegyverünk lehet a személyes márkaépítésben.
9. Bizalmatlanság
Kemény világban élünk, ahol a gyengéket gyakran kihasználják, ezért természetes, hogy sokszor bizalmatlanok vagyunk a másikkal szemben. Ugyanakkor olykor tudni kell megelőlegezni egy kis bizalmat. Olyan ez mint egy befektetés, később meg tud térülni. És sokszor elengedhetetlen a munka világában is.
10. Düh
Mindannyian voltunk már és leszünk is dühösek, mikor okkal, mikor ok nélkül. De egy biztos, a düh nem segít, bénítóan hat az építő jellegű gondolatokra, és ha ebből a érzelemből cselekszünk, garantált, hogy csak rombolni fogunk. Higgadtan, átgondoltan hozzunk döntéseket!