Ilyen az ember, ami van már nem is kincs, akkor lesz érték majd, ha már nincs. – Kowalsky meg a Vega.
Ebben a két sorban mekkora igazság van. Az ember kezében tart megannyi „ajándékot” az életében. A párkapcsolatát, a gyermekeit, az egészségét, a jövedelemtermelő képességét. Mindennap reggel felébred, teszi a dolgát, és természetessé válik mindebből szinte minden.
A kérdés persze jogos… miért készüljek egy megromlott egészségi állapotra? Egészséges vagyok, mi bajom lehet?
Kicsit olyan ez, mint házat építeni. Tavasszal kezdődnek a munkák, és őszre már szigetelt falak és szigetelt tető van a házon. Ekkorra már a fűtés is üzemel… miért is kell bele fűtés?
Mert jön a hideg… Előrelátásként az ember betervez és beépít bizonyos funkciókat, hogyha beáll egy kellemetlenebb körülmény, akkor is létezni tudjon, működjenek a dolgai.
Az egészségbiztosítás pont ilyen. Sokan tesznek az egészségük megóvásáért, mások kevésbé. Mindenki szíve joga.
Azért azt érdemes szem előtt tartani, hogy manapság sok dolgot már véranalízisből is meg tudnak állapítani, így az éves szűrővizsgálatok nagyon fontosak.
Kisebb nagyobb balesetek sajnos bárkivel történhetnek, még a legfittebb sportolókkal is. Egy bizonyos életkor felett a betegségek is előtérbe kerülnek, ehhez is nagy segítséget ad egy jól megkomponált egészségbiztosítás.
Végül elérkezik a nyugdíjas kor (már aki megéli), és az ember szembesül a halállal is.
A kérdés az volt, hogy mi bajom lehet? – csupán ennyi mindenből az a variáció, amit megélünk, és nagyrészt amit generálunk magunknak az életmódunkkal.
A pénzügyi vonatkozások is abszolút lényegesek:
- Kieső munkabér
- Egészségügyi többletköltségek
- Sorbanállás kikerülése magánklinikai ellátással
- Szeretteink sorsa
- Vállalt kötelezettségek teljesítése
Szabad döntésünk van abban, hogy mire és hogyan készülünk fel.