Nyugdíj Előtakarékossági Számla (NYESZ)
Nyugdíjcélú megtakarításokról szóló kisoskosunk harmadik éolyan konstrukciót mutatunk be, amire az állam húsz százalékos adójóváírást ad, maximum évi 100.000 Ft-ig. A 2020. január 1.-előtt nyugdíjba vonulóknak ez az összeg 130.000 Ft-is lehet. Az előbbihez évi 500.000 Ft befizetéssel lehet hozzájutni, az utóbbihoz 650.000 Ft-ot kell évente megtakarítanunk. A húsz százalékos adójóváírást az alapján utalja az állam, hogy az adott adóévben milyen összeg érkezett a NYESZ számlánkra.
A NYESZ előnyei az adómegtakarításon túl.
- EHO és kamatadó mentes
- ez egy értékpapír számla, így jelentős hozam érhető el vele
- alacsony a számlavezetés díja
- NYESZ számla befektetéssel, és a lejáratkor rajta levő összeggel
Tartós Befektetési Számlára való átvezetéssel tovább növelhetjük a megtakarításaink mértékét.
Milyen hozamok érhetőek el ezzel az értékpapírral?
A NYESZ –el magas hozamot lehet elérni, ugyanakkor megvannak a kockázatai is. Egy rossz döntéssel könnyen vehet negatív irányt is a befektetésünk. Ha ezt a megtakarítási formát választja, fontos hogy legyen hozzáértő segítsége. Egy ügyes szakembertől származó jó tanáccsal akár több millió forinttal is növelheti a nyugdíj-megtakarításunkat.
Kinek ajánljuk?
Elsősorban azoknak, akiknek, legalább 10 évük van a nyugdíjig. Ezt a fajta nyugdíj előtakarékossági számla, csak a pénzügyi világban jártas embereknek érdemes választani, akik mindenképpen adókedvezmény elérése mellett szeretnének értékpapírokat adni-venni. A NYESZ megoldást jelenthet azok számra, akinek a munkáltatója nem fizet önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulást, vagy akik a magánnyugdíjpénztárak államosítása után nem bíznak az ilyen pénzintézetekben.
Ez volt a nyudíjcélú megtakarítási kisokosunk utolsó része, azonban érdemes mindet követni a továbbiakban is. Plusz egy ráadás kisokost tartogatunk az önök számára ebben a témában.
(penzugyekokosan.hu összeállítása alapján)