Az amerikaiak legnagyobb nyugdíjalapjának vezetői csökkenteni szeretnék a befektetésekre kitűzött hozamcélt. Az éves 7,5%-os hozam fenntartása már nem reális.
A California Public Employees’ Retirement System (Calpers) nyugdíjalap vezetői bejelentették, hogy az eddigi 7,5%-os éves hozamcélt 7,25%-ra, illetve 7%-ra csökkentik. A kaliforniai alap legutoljára 2012-ben csökkentette hozamcélját, akkor 7,75%-ról vágták le a hosszú távú éves hozamcélt 7,5%-ra.
A Calpers 13 hónapja fogadta el a tervet, miszerint évente fokozatosan, 25 bázisponttal csökkentik a kitűzött hozamcélt. Most a nyugdíjalap vezetői aggódnak, hogy a a jelenlegi és várható hozamkörnyezet miatt a tervezett évenkénti csökkenés nem elég gyors.
A hozamcél csökkentése sokba kerül azoknak a városoknak, megyéknek és iskolai körzeteknek, amelyek tagjai a Calpersnek, mivel a kisebb hozamok miatt a kieső bevételeket magasabb éves hozzájárulással kell kipótolniuk az állami dolgozókat foglalkoztató munkáltatóknak és az államnak.
A kaliforniai nyugdíjalap lépését várhatóan követi a többi amerikai nyugdíjalap is, mert a Calperset és annak döntéseit egyfajta iparági benchmarknak tartják. Az alap közel 300 milliárd dolláros vagyont kezel és mintegy 1,8 millió tagja van.
Hogyan érdemes választani a befektetési alapok közül, ebben segít ez a cikkünk.