A fizioterápiás foglalkozás keretében végzett gátizomtorna jelentősen csökkenti az 55 év feletti, menopausa utáni, csontritkulással rendelkező betegek vizeletelcsepegését.
A tanulmányt a Women’s Hospital&Health Centre-ben készült kutatások alapján tették közzé.
Kevesen fordulnak inkontinencia problémákkal szakemberhez
A szakemberhez fordulók aránya igen csekély mértékű, annak ellenére, hogy az esetek döntő többségében jól kezelhető állapotról van szó.
A gerincoszlop öregedése törvényszerűen bekövetkező folyamat, melynek kezelésére, a folyamat lassítására több módszer is létezik.
55 év felett a nők több, mint 28 százaléka szenved inkontinenciától. Ebben a korban jellemző késztetéses vizelet inkontinencia során hirtelen, intenzív vizelési inger jelentkezik, mely higiénés és szociális problémákat okoz, mert jellemzően kevés idő van eljutni a mellékhelyiségig. Az életkor előrehaladtával a húgyhólyag izmainak működése fokozódik, a záróizmok összehúzódása romlik, ezek diszharmóniája okozza az inkontinenciát. Hetente minimum egyszer előfordul a vizeletelcsepegés, mely gyakran sietős vizelési ingerrel jár együtt, amikor is a fürdőszobába rohanás közben történik az elesés, ezzel növelve a csonttörések számát főleg azoknál, akiknek csontritkulásuk van.
A csontritkulás és az inkontinencia szorosan összefüggenek
25-30 éves korra alakul ki a csúcs csonttömeg, mely sajnos nőknél a változó korban a hormonális hatások miatt hamarabb elkezd lebontódni, és ha a csonttömeg kritikusan alacsony szintre csökken, akkor a csont minimális erőbehatásra is eltörik. Éppen ezért fontos, hogy akinek ismert csontritkulása van, érdemes szakemberhez fordulnia, ha a fenti problémával is találkozik.
Mit tudunk tenni a csonttömeg megőrzése, és az inkontinencia megelőzése érdekében?