A hazánkban kezelt befektetési alapokat is megviselte a Brexit. Majdnem az összes kockázatosabb alap esett múlt hét pénteken. Ám volt néhány olyan alap is, amely kétszámjegyű emelkedést ért el.
A vesztesek
A Brexit hírére leginkább azokat az alapok kezdtek zuhanórepülésbe, amelyek a fejlett európai, valamint a közép-európai régióban (beleértve Magyarországot is ) fektetettek be. Az esemény legnagyobb vesztese Concorde Hozamfizető Származtatott Alap, amely mindössze 6 millió forintot kezel és az év eleje óta működik nyilvános nyíltvégű alapként. A Generali két alapja együttesen 3,7 milliárd forintnyi befektetői tőkét tartalmaz. Összehasonlításképpen a 2015-ös évelején a svájci frank árfolyamgátjának fölengedésén nagy esést elszenvedő OTP Supra jelenleg körülbelül 105 milliárd forintnyi eszközzel rendelkezik.
Nyertesek
Voltak olyan alapok is, amelyek szerencsésen jöttek ki népszavazás eseményéből, és kétszámjegyű felértékelődést értek el múlt hét pénteken. A siker kulcsa lehet a rugalmas befektetési politika, ugyanis azok az alapok voltak sikeresek, akik ezt a befektetési politikát követték. Ennek köszönhetően volt lehetőségük spekulálni a brit népszavazás kimenetelére.
Amennyiben kíváncsi, milyen egyéb ellenszerei vannak a Brexit okozta „viharnak” ajánljuk, figyelmébe „Hogyan befolyásolja a Brexit a magyar befektetéseket?” című írásunkat.
A hazánkban kezelt befektetési alapok körülbelül 90%-nak ismert az árfolyama, ezek körülbelül 57%-a veszített az értékéből a brit népszavazást követő napon.
Egy jó tanács Brexit és egyéb más értékpapírpiaci anomáliák esetére
Legyen szó akár emelkedésről, akár esésről, a legnagyobb árfolyammozgásokat a kockázatos származtatott, illetve részvényalapok befektetői tapasztalhatták, ezeknél az ajánlott befektetési időtáv 5-7 év, ennek megfelelően ezen időtávon belül nem érdemes váltogatni a felvett pozíciónkon.