Előző bejegyzésemben általánosságban írtam arról, hogy mire érdemes odafigyelni stílusváltáskor. Most a GYES utáni visszatérésről fejtem ki bővebben a gondolataimat.
A mai világban teljesen elfogadott, hogy a nők harmincas éveik vége felé, vagy a negyvenes éveik elején vállalják első gyermeküket.
Ebben a korban már kialakultak a feladataink, céltudatosak vagyunk, így gyakorlatilag a stílusunk is kiforottabb, mint a huszas éveinkben. Viszont az otthon eltöltött idő, és a teljesen más feladatok, elvehetik megjelenésünkről a figyelmet, hiszen ebben a pár évben elsősorban anyukák vagyunk. Kevesebb idő jut saját magunkra, így előfordulhat, hogy egy kicsit elkényelmesedünk, és csak a praktikumra figyelünk.
A munkába való visszatéréskor 40 pluszosan is hasonló problémkkal küzdhetünk, mint a fiatalabb korosztály.
Változik a testünk (akár még néhány kilóval többek is lehetünk), ami miatt szükséges lehet újratervezni a hétköznapi megjelenésünket. Most már az is fontos szempont az öltözködésünkben, – amellett, hogy a munkahelyi céloknak megfelelően jelenjünk meg -, hogy kényelmes legyen. Hiszen előfordulhat, hogy a munka végeztével, kisgyermekünk után kell szaladgálnunk, sőt mindezek mellett még a bevásárlást is meg kell oldanunk.
Ebben az esetben érdemes olyan szetteket választanunk, amiben jól érezzük magunkat, megfelel a cégünk dress code-jának, de bármikor átvarázsolhatjuk „anyukásra”.
Gondolok itt például egy csinosabb sportcipőre, vagy bokacsizmára a magassarkú helyett. Most a sportcipő vagy bakancs teljesen elfogadott még szoknyához is (persze nem egy fontos tárgyalás esetén). Erre le tudjuk cserélni a körömcipőt vagy az elegánsabb csizmát, amikor munka után a gyermekünkkel vagyunk.
Nézzük, milyen szempontokat vegyünk figyelembe, amikor a visszatéréshez igyekszünk kialakítani ruhatárunkat.
Ezeket a tippeket irodai körülményekhez állítottam össze, de természetesen egy kis módosítással minden területre alkalmazható.
– Kerüljük az otthon előszeretettel viselt nagy pulcsikat, melegítőket, inkább rétegezzünk, vagyis egy blúzhoz vagy inghez egy vékonyabb kiskardigánt vagy blézert válasszunk, mert csinosabb és elegánsabb.
– Vizsgáljuk meg, hogy a GYES alatt viselt darabokat, hogyan tudjuk beépíteni a munkahelyi outfitbe, ez persze függ attól is, hogy milyen munkakörben fogunk majd dolgozni.
– Ha esetleg maradt rajtunk plusz kiló, akkor vásároljunk a méretünknek megfelelő ruhákat, tegyük félre azokat, amikbe bele szeretnénk majd fogyni. Ne szégyelljük és takargassuk magunkat, ugyanis ha nagyobb darabokat veszünk fel, még nagyobbnak fogunk tűnni.
Helyezzük a fókuszt oda, amivel elégedettek vagyunk.
– Választáskor részesítsük előnyben a basic darabokat, amiket könnyebben tudunk kombinálni egymással, így kevesebb darabból több szettet is össze tudunk állítani. Basic darabnak számít egy top, szakadásmentes farmer, szövetnadrág, és az egyszínű, letisztult darabok.
– Fontos, hogy tisztában legyünk a színtípusunkkal, testalkatunkkal, mert ennek ismeretében olyan ruhákat fogunk választani, amelyekkel harmóniát teremtünk a megjelenésünkben. Sokkal könnyebb a színeink ismeretével kombinálni az egyes darabokat, mint azok ismerete nélkül.
Ha ezeket a szempontokat megvizsgáljuk, már könnyebben tudunk nekifogni a visszatéréshez szükséges változtatásokhoz.
Kövesd nyomon Stílusváltó programunkat, ahol egy 30 feletti hölgyet készítünk fel az üzleti megjelenéssel kapcsolatos kihívásaira.