Közeledik az év vége, amikor mindenki számot vet arról, hogy honnan meddig jutott és merre tart éppen. Ha úgy érzed, hogy szakmai megújulásra lehet szükséged, esetleg munkahely váltáson gondolkodsz, érdemes kitölteni ezt a tíz kérdésből álló tesztet.
Nincs más feladatod, mint őszintén igennel vagy nemmel válaszolni az alábbi kérdésekre, aztán megnézni, hogy melyik tartományba tartozol.
1. Hetente legalább egyszer előfordul, hogy annyira elmerülsz a munkádban, hogy elveszíted az időérzékedet?
2. Rendszeresek a kihívások az életedben (és soha vagy csak ritkán unatkozol)?
3. Gyakran gondolkozol azon, hogy mit és hogyan tudnál jobban csinálni?
4. Szoktál önszorgalomból olyan könyveket, cikkeket olvasni vagy szakértőket meghallgatni, amelyek fejlesztik a szakértelmedet?
5. Előfordul, hogy kötetlen formában visszajelzést kérsz a kollégáidtól a munkáddal kapcsolatban?
6. Fel tudsz idézni legalább egy tiszta örömpillanatot az elmúlt egy-két hétből?
7. A munkád hatására teljesnek érzed magadat?
8. A hibáidra és csalódásaidra úgy tekintesz, mint olyan alkalmakra, amelyekből tanulni tudsz?
9. Meg szoktad kérdezni magadtól: „Mit jelent a munkám?”
10. Úgy érzed, hogy szorosan kötődsz a kollégáidhoz és a céged küldetéséhez?
7–10 igen:
Megtaláltad azt a munkakörnyezetet, amelyben a saját énedet adhatod és képes vagy a fejlődésre. Itt kihozhatod magadból a maximumot. A cél innentől kezdve az, hogy ne veszítsd el ezt a harmóniát. Minden héten szakíts időt arra, hogy elgondolkodj azon, mi motivál, milyen új kihívásokat tudsz kitűzni magad elé. Ez ugyanolyan, mint az edzés vagy az egészséges étkezés – el kell határozni és be kell építeni a napjaidba, hogy rutinná váljon.
4–6 igen:
Csak részben használod ki a benned rejlő lehetőségeket. Talán nem a legmegfelelőbb cégnél dolgozol vagy nem a leginkább hozzád passzoló feladatkörben. Neked kell érezned, hogy melyik verzióról van szó. Ha az előbbiről, akkor itt az ideje annak, hogy elkezdj keresgélni az álláslehetőségek között. Ha az utóbbi a probléma, akkor fel kell tárnod, hogy mi lenne az a feladatkör, amelyet élvezettel tudnál elvégezni. Ehhez proaktívnak és nyitottnak kell lenned.
Próbálj belefolyni más területekbe, olvass utána a téged érdeklő szerepköröknek, járj el tanfolyamokra és tanulj. Ha maradni szeretnél a munkahelyeden, érdemes úgy gondolkodnod, hogy a céljaid megegyezzenek a céged céljaival. Tudok-e olyat tanulni, ami által a cég is profitálhat a megszerzett tudásomból?
0–3 igen:
Unottnak és frusztráltnak tűnsz, így képtelen vagy kihozni a maximumot a karrieredből. Valószínűleg ezt te is érzed, de még nem szedted össze a bátorságodat ahhoz, hogy változtass. Talán nem is tudod pontosan, hogy mit szeretnél csinálni. Egy olyan dologba fektetsz jelenleg minimum napi nyolc órát, ami egyáltalán nem elégít ki sem szellemileg, sem lelkileg. Igen, a munkahelyváltás sosem könnyű, de valószínűleg előbb-utóbb meg kell lépned a hosszú távú boldogságod érdekében. Legelső lépésként azonban új karrierstratégiát kell felállítanod, meg kell találnod, hogy mi az a munkakör, ami szenvedéllyel töltene el.
A 40 plusz csapata segítségedre van, ha bizonytalan lennél és keresed az irányokat, a neked való területet. Alkalmazott, vagy vállalkozó légy? Milyen irányba mutasson a pályád? Nos, karriertanácsadóinkhoz bizalommal fordulhatsz.
Keress minket az elérhetőségeinken.