Kollár-Tompek Kornélia nem feladós típus. Kemény katona, akinek minden évben felmérik a fizikai állóképességét. Két kisgyermek mellett sincs sok ideje a lazulásra.
Mégis azt érezte, fel fogja adni, amikor a hónapokig tartó rosszullétek után egyre gyengébb lett.
Nem tudott elindulni a kocsijával
Reggelenként két kisgyermekével szállt kocsiba. A szédülések olyan erősek voltak, hogy nem mert elindulni, félt, hogy balesetet okoz. Hosszú másodpercekig sorolja a tüneteit, amelyek legtöbbször egyszerre jelentkeztek.
Az életét ellehetetlenítő tünetekről és kivizsgálás sorozatról részletesen beszél a videóban:
Megkönnyebbülés és kétségbeesés
„Egyszerre éreztem örömöt és óriási kétségbeesést, amikor kézbe vettem a leleteimet” – mondja Kornélia. Megkönnyebbült, hogy pont kerülhet a több hónapos kínlódás végére, de megijedt a hisztamin intolerancia diagnózisától. „Olvastam már róla és tudtam mennyire nehéz lesz betartani a tünetmentességhez vezető szabályokat.”
A diagnózist követően teljesen meg kellett változtatnia az életvitelét. Amióta igazolták nála a hisztamin-intoleranciát, csak egy nagyon szigorú étrend mentén lehet ennie. 12 kilót fogyott, ami nem tett jót az erőnlétének. Most azért izgul, hogy teljesíteni tudja a munkaköre betöltéséhez szükséges éves fizikai-erőnléti tesztet.
Minden étkezésnél csak friss alapanyagokból és közvetlenül evés előtt készült ételeket fogyaszthat. Ha nem így lenne, azonnal érkezik a büntetés rosszullétek formájában. Tudomásul kellett vennie, hogy nem étkezhet étteremben és a legtöbbünk számára naponta fogyasztott alapanyagok neki tiltólistások.
A tünetmentesség elég sok áldozatot kíván hisztamin intoleranciában
A jó közérzet ára a sok lemondás, az erős önfegyelem és az állandó készenlét. Naponta következetesen rászánt idővel, vasfegyelemmel és nem kevés anyagi ráfordítással lehet tünetmentes egy hisztamin intoleráns beteg. A tünetek mögött ráadásul mindig -akár több eredőre visszavezethető- betegség rejtőzik, melyet, ha elhanyagolnak, komoly veszélyforrást jelenthetnek. De Kornélia kemény nő, aki napról-napra betartja a szabályokat, és bár hiányzik rengeteg minden a régi életéből, úgy érzi, hogy ebből az élethelyzetből is ki fogja hozni a legtöbbet.
„A családom szerencsére támogat, a férjem is elfogadta, hogy most másképpen kell élnünk.” -mondja búcsúzóul.
A hisztamin intoleranciáról írt sorozatunkban olvashatod Papp Virág történetét, akinek a magánéletére is súlyosan hatott a betegség és teljesen új célokat kellett kitűznie maga elé.
Oszd meg ismerőseiddel és légy képben te is a betegséggel kapcsolatban. Az időben felismert és megfelelően kezelt tünetek megvédhetnek egy súlyosabb betegség kialakulásától.