2018 decemberében diagnosztizáltak nála hisztamin intoleranciát (ahogy a betegek hívják, a „hiszti”) a glutén és tejérzékenység mellett.
Az utolsó egyetemi évét taposó lány élete gyökeresen megváltozott. Akár a te gyermeked is lehetne, akinek a gyógyulását támogatni szeretnéd ebből a -ma még elég nehezen diagnosztizálható- betegségből.
Papp Virág klasszikusnak is mondható egyetemista éveket húzott be magának
Barátok, szerelem, alkohol és rengeteg buli, gyorskajával. A zenei iránti vonzódása is ezekben az években teljesedett ki: „Egészen kiskorom óta imádok énekelni. Az éneklés segítségével tudom igazán kifejezni az érzéseimet. Ha szomorú vagyok, vagy éppen vidám, mindig dalra fakadok. Az egyetemi időszakom alatt az OHM MAID nevű banda énekese voltam, ami egy csodálatos időszak volt a számomra” – emlékszik Virág. Azóta is gyűjti a saját szerzeményeit, amiket szeretne megjeleníteni.
Egy termékeny és pörgős élethelyzetben, szinte előjelek nélkül jelentkezett a betegség
A videóban kendőzetlenül beszél arról, hogyan kellett hirtelen felnőnie és felelősséget vállalnia a saját életéért. Hogyan változtak meg a baráti kapcsolatai, sőt a párkapcsolata is a betegség hatására, és milyen szempontok szerint gondolta újra az életét.
Fél évig tartott, amíg kikísérletezte a megfelelő étrendet
Megtanulta, hogyan lehet élvezhető és tápanyagokban hasznos ételeket készíteni. Ma már saját blogot ír a „hisztis” életformáról.
„Azért hoztam létre ezt a blogot, hogy másoknak, akik hasonló cipőben járnak min én, segíthessek. Szeretném megosztani, hogy mit éltem át lelkileg és testileg az elmúlt másfél évben.”
Azt tervezi, hogy megosztja azokat az információkat és közreadja a bevált recepteket, amelyek számára is segítséget jelentettek. Az interjút is azért vállalta, hogy segíthessen azoknak, akik hasonló betegséggel küzdenek. Virág is azt vallja, hogy a transzparencia életeket menthet és sorsokat változtathat meg. Ahogy a hisztaminintolerancia megváltoztatta az övét.
Úgy tűnik, az introvertáltaknak még nehezebb megküzdeni a hisztamin intoleranciával. A láthatatlan betegségek nyomában című sorozatunkban Sárközy Krisztina történetét itt olvashatod.