Az itt leírtak teljes mértékben megtörténtek, és kb. 2 hete kaptam hírt erről az egészről…
Van egy Pest megyében élő ügyfelem, akinek négy gyermeke van. A legnagyobb fia Kambodzsában él, ott vett feleségül egy lányt, és tanárként dolgozik egy nagyvárosi iskolában. A szülőkkel rendszeres és jó kapcsolatot ápol, csakúgy, mint a család többi tagjával.
A fiatalember még nincs 30 éves, amikor a munkából hazafelé felül a robogójára, és elindul hazafelé.
Úgy, mint a romantikus filmekben, most jön a dráma….
A hazafelé vezető úton elgázolja őt egy vele merőleges irányban közlekedő teherautó. A fiatalember azonnal kórházba kerül, egy-két napig kómában van, de szerencsére visszatér belőle, azonban huzamosabb ideig az intenzív osztályon kezelik.
Hogy működik a kórházi ellátás Kambodzsában?
Nos idehaza megszoktuk, hogy vannak orvosok és ápolók, akik egész nap azon dolgoznak, hogy jobban legyenek a betegek. Kambodzsában csak orvosok vannak, és az ápolói szerepkört a családtagok látják el. E szerepkörben persze nem műtétekhez asszisztálnak, de ők fürdetik a beteg hozzátartozóikat, ők etetik, ők szerzik be a szükséges dolgokat, és egész nap velük vannak.
Felbomlik a család
A fiatalember felesége megvárta, hogy valamelyest magánál legyen a férje, és közölte, hogy elhagyja őt. Szóval egyrészt tönkrement a házassága, másrészt többé – kevésbé magatehetetlenül fekszik egy kambodzsai kórházban, ápolás nélkül.
A gond az, hogy az szülők nem tudják megoldani a huzamosabb kint tartózkodást, így itthonról próbálnak olyan kapcsolatot találni, aki pénzért elvállalja a fiú ápolását. A sérülésből elég jól felépült, de olyan gyógyszereket kapott, ami miatt sokszor pánik – és dührohamai vannak, valamint mentális sérülés alakult ki. Ez abban nyilvánul meg, hogy nem tudja, hogy kórházban van, még mindig azt hiszi, hogy a munkahelyén van.
A szülei hangját és arcát felismeri, beszélnek, most már jár kel a kórházban, de nem tudja, hogy az egy kórház… illetve a baleset tényével sincs tisztában.
Az apa januárban utazik ki másodmagával, hogy közösen hazarepültessék a fiút, és ahogy leszállnak, rögtön egy itthoni rehabilitációs intézetbe szállítják. A hazautaztatás költségei elérik a 2.000.000 forintot és erre fog rárakódni a rehabilitáció költsége.
Hogy segít ilyenkor egy életbiztosítási szerződés?
Ha a fiatalember köt Kambodzsában egy biztosítást, akkor az ottani kártérítésből már tudtak volna ápolót szerezni, de maga az ügyintézés így is nagyon körülményes lenne itthonról.
Ha itthon van biztosítása, akkor kórházi napi térítés, műtéti térítés, intenzív osztályon töltött napok extra térítése mindenképp járt volna neki. Ezenkívül majd kiderül, hogy lesz e rokkantosítás, ha igen, akkor rokkantsági térítés is.
Mellette léteznek szolgáltatásszervező biztosítások, amik pont egy huzamos kórházi tartózkodás költségeit fedezik, kivizsgálásokat, rehabilitációt, külön szobát, műtéteket, stb., mindezt a kórháznak térítik.
Remélem, hogy épségben hazaérnek, és sikeres lesz a rehabilitáció
Egyszóval mindenképp körülményes és érzelmileg megterhelő egy káreset a családban, de a bajt fokozza, ha közben milliós nagyságrendű összeget is elő kell teremteni. A biztosítás nem óvj meg senkit a bajtól, de az ezzel járó pénzügyi káoszt leveszi az ember válláról!