Az új év ideális időpont arra, hogy átgondoljuk életünk legfontosabb kérdéseit. Ezek közé tartozik a munkánk is, ami kihatással van a mindennapjaink egyéb területeire is. Van olyan helyzet, amikor érdemes új fejezetet nyitni a karrierünkben. Mutatjuk a három szituációt, amikor a következő lehet jelmondatunk: új év, új kezdet!
„Minden reggel belenéztem a tükörbe és megkérdeztem magamtól: ha ma lenne életem utolsó napja, azt csinálnám, amit ma csinálni akarok? És amint a válasz egyre többször lett a nem, tudtam, hogy valamin változtatnom kell”
Az idézet a modern világ egyik leghíresebb gondolkodójától, Steve Jobstól származik. Kezdjük mi is ezzel a munkánk értékelését: azt csináljuk, amit szeretünk?
A valóság persze sokkal bonyolultabb a vágyaknál
Nem mindenki végezhet olyan munkát, ami egybevág a hobbijával, vagy amiben megtalálja az önmegvalósítás útját. Nem szabad ennyire szigorúnak lenni magunkhoz és a munkánkhoz, de mégis van egy határ, amiből nem engedhetünk.
Van három olyan helyzet, ami közül ha csak egyet igaznak érzünk magunkra, érdemes komolyan elgondolkodni a váltáson, mert nagy valószínűséggel máshol jobban járunk vagy boldogabbak leszünk. A keresgéléshez ajánljuk a HSA állásajánlatait, de előbb vizsgáljuk meg, hogy igaznak érezzük-e magunkra a következő szituációkat!
1. Már nem szerez örömöt a munkája
Ha nem is álmaink munkáját végezzük, jó esetben minden munkában meg lehet találni a kihívást. Gondoljuk végig, hogy a jelenlegi munkánkban mikor éreztük legutóbb azt a mással össze nem téveszthető érzést, hogy sikeresnek találtuk magunkat benne.
Megvolt az önbizalmunk, kaptuk a pozitív visszajelzéseket, és volt kedvünk nekilátni az újabb feladatoknak. Ha már régóta nem érzünk ilyesmit, az nem jó jel. Az azt jelenti, hogy belefásultunk a munkánkba, és már nem tudunk megújulni benne. Ilyen esetben szükséges a környezetváltás, ami kizökkent minket a megszokott rutinszerű állapotból, és visszacsempészheti napjainkba a kihívásokat.
2. Nincs lehetőségünk a szakmai fejlődésre
Csak az a munkavállaló tud hosszú távon örömöt lelni a munkájában, aki folyamatosan lépést tart az iparága fejlődésével. Mivel érdekli, amit csinál, figyelemmel követi az újdonságokat, képzésekre jár, nyitott az új dolgokra és a tanulásra. Ez persze nemcsak a munkavállalón múlik, nagy mértékben a cég felelőssége, hogy megteremti-e az ehhez szükséges feltételeket a munkavállalói számára, odafigyel-e a szakmai igényeik kielégítésére. Ha olyan helyen dolgozunk, ahol erre nem figyelnek, és ezáltal úgy érezzük, szakmailag lemaradunk, érdemes olyan céget keresni, ahol lenne lehetőségünk a fejlődésre még mielőtt nem kerülünk túl nagy hátrányba.
3. Nem értékelnek minket anyagilag és/vagy emberileg
Minden munkavállaló száméra ez a legfájóbb pont. A jobb fizetés kiharcolásának leghatékonyabb módja az állásváltás, hiszen egy új munkahelyen, ahová fel akarnak venni minket, mindig tágabbra fog nyílni a munkáltató pénztárcája.
De ne az anyagiak legyen az egyetlen tényező, hiszen az emberi szempontok legalább ilyen fontosak. A kisebb fizetés kielégítő lehet bizonyos helyzetekben, ha közben elismerik a munkánkat és az értékeinket, de ugyanez fordítva is igaz. Ha valamelyik nem stimmel, nézzen körül a HSA állásajánlatai között.