Elképesztően rohan az idő – 40 felett valahogy még gyorsabban telnek a napok, hetek -, újra elérkeztünk az évszakváltáshoz, és már azon gondolkodhatunk, hogyan tudunk felkészülni az őszi időjárásra (tudom, nem egyszerű ezt elképzelni ilyen melegben).
Az egyik legfontosabb lépés, hogy nézzük át a nyári ruháinkat, mi az, amit fel tudunk használni a következő nyáron, és mi az amitől meg kell váljunk, mert már most tudjuk, hogy jövőre sem fogjuk viselni.
Ne tartogassuk azt, amire már nincs szükségünk, mert csak a helyet foglalja, ráadásul, minden feleslegesen megtartott dolog megakadást okozhat az életünkben.
3 tippet hoztam ahhoz, hogy milyen szempontokat vegyünk figyelembe a nyári ruhák kiválogatásához.
1. Vizsgáljuk meg, hogy változott-e az anyagminősége?
Ha foszlott, kopott, elsárgult, akkor ne tartogassuk tovább, hasznosítsuk újra (ha az anyaga megengedi) felmosáshoz, vagy adjuk oda a párunknak, hogy legyen „géprongya” a koszos munkához.
Ha meg tudjuk menteni, akkor még mielőtt eltennénk, javítsuk meg (pl. varrjuk meg, ha elengedte a varrás), így jövőre nem kell ezzel foglalkoznunk, amikor beköszönt újra a jó idő.
2. Jó-e ránk méretben?
Ha „kinőttük”, de még szeretnénk újra belefogyni, akkor úgy tegyük el, hogy ne legyen szem előtt, hogy ne frusztráljon bennünket, hogy kihíztuk (tegyük a szekrény mélyére vagy az ágyneműtartóba ügyelve az állagmegóvásra). Ha tudjuk, hogy már sosem fogyunk bele, akkor ajándékozzuk vagy adjuk el.
3. Megfelelő-e a színtípusunknak a színe, vagy a testalkatunknak a fazonja?
Főleg azokra az előnytelen színű, fazonú ruhákra gondolok, amiket nem tudunk ellensúlyozni ékszerrel, sállal, sminkkel. Felesleges tartogatni őket, mert úgysem fogjuk felvenni, vagy ha mégis magunkra öltjük, akkor frusztrálni fog bennünket, nem fogjuk magunkat jól érezni bennük.
+1 tipp: Figyeljük meg, hogy az aktuális divatnak megfelel-e még az adott ruhadarab. Nem véletlen, hogy ezt írom, hiszen 40 év felett már elég gyakran előfordul, hogy 20-30 éves darabok lapulnak meg a szekrényünk mélyén.
Én ezek őrizgetésétől óva szoktam inteni az ügyfeleimet a gardróbrendezés alkalmával, mert már nagy valószínűséggel nem felelnek meg a mai kor követelményeinek (anyag, gombolás, gallér, válltömés stb.).
Ha nem ismerjük a számunkra előnyös színeket, szabásvonalakat, akkor ennek kiderítéséhez keressünk egy profi szín-és stílustanácsadót. Olyan szakembert válasszunk, akiben megbízunk és számunkra hitelesen mutatja be a tevékenységét.
Megéri igénybe venni egy ilyen szolgáltatást, hiszen rengeteg időt és pénzt spórolhatunk meg utána, a tudatos ruhaválasztásnak köszönhetően.
Ebben a mostani helyzetben nem hiszem, hogy megengedhetjük magunknak az impulzív vásárlásokat (a vásárlásról már korábban itt írtam), ami után csak használatlanul sorakoznak a szekrényünkben a feleslegesen megvásárolt ruhák.
A vállalkozásom születésnapja alkalmából, most én ajándékozom meg a hozzám fordulókat, erről részletek itt találhatók.
A következő cikkemben arról írok, milyen szempontokat vegyünk figyelembe az őszi ruhatár kialakításához.