Mindnyájan tudjuk, akkor alakul ki konfliktus bennünk, ha valamit nem tudunk elfogadni, ha ellenállunk, ellenkezünk.
Az egészséggel kapcsolatos okfejtések között gyakran olvashatóak az alábbi gondolatok: „Szervezetünket folyamatosan érik támadások. Ahhoz, hogy testünk kellő hatékonysággal felvegye a harcot az idegen betolakodók – baktériumok, vírusok – ellen, harcra kész hadsereggel kell rendelkeznie. Ezt a védekező feladatot az immunrendszer látja el.”
A fentiek bekövetkeztével létrejön testünk normál védekezési mechanizmusa, és ez a felfokozott állapot szinte falja az energiáinkat.
Addig nincsen baj, amíg ez az állapot nem tartós. Amennyiben azonban ez az állapot hosszú ideig fennáll, a szervezet egyszerűen kimerültté válik. Ha pedig nincs energia, az immunrendszer sem képes hatékony működésre.
A tartós stressz negatívan hat szerveztünk működésére
A testi betegségeink sok esetben valamely meg nem értett, fel nem dolgozott lelki konfliktus következményei.
Mit tegyek?
Amikor képessé válok az adott élethelyzet megértésére, egyben képessé válok annak feldolgozására is.
Ez a legjobb eset, hiszen ekkor már a betegségre nincs is szükségem, már a megbetegedésig sem kell eljutnom.
A rosszabbik eset, amikor a testi tünetek is megjelennek. Nos, ebben az esetben is segíteni tud annak elemzése, megfejtése, mi is okozta a betegséget, mit is akar üzenni nekem a testi „bajom”? A megértés és elfogadás itt is segíthet, ha másban nem a gyógyulási folyamatok felgyorsulásában.
Ha a megértés és elfogadás megszületik, a feszültség, a stressz eltűnik, az erek újra kitágulnak, az izmok ellazulnak, és az energiák újra áramlani kezdenek és beindul a test öngyógyító folyamata, az immunrendszer újra működni kezd.
A belső béke megteremtése tehát mindenkinek saját feladatának kell lennie. A megoldást nem a külvilággal folytatott folyamatos harc, hanem a belül megteremtett béke jelenti, és ez a belső béke automatikusan magával hozhatja az egészséget is, mely nem harc, hanem béke árán született.