terheléses vizsgálat eredménye

A belgyógyász - diabetológus főorvos válaszol

A belgyógyász - diabetológus főorvos válaszol

Dr. Tänczer Tímea diabetológus főorvos az 1-es és 2-es típusú cukorbetegséggel, valamint a cukorbetegség előállapotaival és a terhességi diabétesszel foglalkozik. Emellett túlsúlyos pácienseket egyénre szabott diéta és életmódváltás megkezdésében segíti. Kérdéseiket ezekben a témákban várja.

Tisztelt Doktor nő! 26 éves, 170 cm, 60 kg-os lány vagyok,a minap jártam OGTT-n (75 g glükóz, nem saját reggelis), amely alkalmával az alábbi eredményeket kaptam: glükóz: 0 perc: 4,8 mmol/l 60 perc: 3,7 mmol/l 120 perc: 5,3 mmol/l Inzulin: 0perc: 6,1 mmol/l 60 perc: 21,8 mmol/l 120 perc: 22,5 mmol/l HOMA index: 1,3 60 percnél hevesebb szívverés, szédülés jelentkezett és általában ez jellemző az étkezést követő 1 órában. Érdeklődni szeretnék, hogy mi a véleménye az eredményről? Köszönöm a válaszát! D.

Dr Tänczer Tímea
2019. december 13. - 13:58
Kedves Kérdező!
Önmagában ez nem kóros, de aránytalanság van a szénhidrátra termelődő inzulin és a bevitt CH mennyiség között, ez eredményezi a korai hipoglikémiát ( alacsony vércukor értéket).
Ennek hátterében lehet, egy egyéni inzulin szekréciós jellemző, vagy egy enyhe felszívódási zavar.
Diétás megfontolások, érdemes egyszerre kisebb mennyiségű, alacsonyabb glikémiás indexű szénhidrát fogyasztása.
Üdvözlettel:
Tänczer Tímea