Cukorbetegség?

A belgyógyász - diabetológus főorvos válaszol

A belgyógyász - diabetológus főorvos válaszol

Dr. Tänczer Tímea diabetológus főorvos az 1-es és 2-es típusú cukorbetegséggel, valamint a cukorbetegség előállapotaival és a terhességi diabétesszel foglalkozik. Emellett túlsúlyos pácienseket egyénre szabott diéta és életmódváltás megkezdésében segíti. Kérdéseiket ezekben a témákban várja.

Tisztelt Dr Nő 43 éves,44 kg nő vagyok.Családban nagymamám cukorbeteg volt,én sle miatt 20 éve szteroidot szedek.Nőgyógyászaton kezelnek,viszketés miatt 2 éve,minden fajta kezelést megkaltam,de semmi sem használ. HgbA1c 6,10ref 4,40-6,00 Hgb A1c mol/mol 43,00ref:20,00-42,00 Éhgyomri vércukor:4,40ref 4,00-6,00 Glükoz terhelés után 1h 3,60ref3,50-9,00 Inzulin meghat 2,80ref:4,00-20,00 Inzulin meghat 60' 7,90 Szeretném megtudni mit jelentenek ezek a laborok,majd egy hét múlva megyek diabetológiára. Köszönöm!

Hozzászólások

Dr Tänczer Tímea
2019. június 25. - 21:40
Kedves Kérdező!
A szteroid kezelés hatására lehetnek a tabletta bevétele után átmenetileg magasabb vércukrai, ez okozza a határtéken lévő, de még normál felső határán lévő HbA1c -t. Önmagában a vércukor és a szérum inzulin szintek nem utalnak manifeszt szénhidrát anyagcsere zavarra. Sajnos a tartósan szedett szteroid kezelés okozhat hosszútávon cukorbetegséget, de a kockázat haszon mérlegelésével adása szisztémás autoimmun betegség esetén szükséges lehet.
üdvözlettel:
Tänczer Tímea