Baker ciszta műtéte

Az ortopéd orvos válaszol

Az ortopéd orvos válaszol

Dr. Boross György ortopéd orvos, kéz-és baleseti sebész Specialitása az ortopéd problémák kezelése, sikeres sebészként pedig bizalommal kereshetik műtéti megoldásokat igénylő problémákkal is.

Kedves doktor úr! A véleményét szeretném kérni baker ciszta műtéti eltávolításáról. 1 éve baker ciszta jelent meg a bal térdem hajlatában. Injekciós tűvel eltávolították a benne gyűlő folyadékot. A sebész doktor azonnal időpontot akart adni műtétre. Viszont ahogy a mai világban ez szokás, előtte utánanéztem a betegségnek. Megtudtam, hogy ez csupan egy tünet, és a probléma kiváltó okát kell kezelni. Felkerestem hát egy ortopéd szakorvost, aki mágneses rezonanciára utalt be. Az eredményeken nem látható sérülés a szalagokban, nincs porckopás, a térdizület rendben van. A rezonancia felvétele nem mutatott ki letört porc darabkákat sem. Az ortopéd orvos műtéti eltávolítást javasolt a cisztára. Azonban hozzátette, hogy a műtét előtt "körülnéz a térdem belsejében". Ön mit javasol? (Fájdalmaim nincsenek, ritkán nyomást érzek a térdemben) Válaszát előre is köszönöm!

Dr. Boross György
2019. március 16. - 07:46
Kedves Klaudia!
Az ortopéd kolléga ajánlott arthroscopos átvizsgálás, majd a cysta műtéti eltávolítása elfogadott eljárás.
Ezzel együtt, ha nincsenek fájdalmai, panaszai, Önnek kell döntenie, hogy vállalja-e a műtéti beavatkozást.
Üdvözlettel:
Dr. Boross György