Bokafájdalom

Az ortopéd orvos válaszol

Az ortopéd orvos válaszol

Dr. Boross György ortopéd orvos, kéz-és baleseti sebész Specialitása az ortopéd problémák kezelése, sikeres sebészként pedig bizalommal kereshetik műtéti megoldásokat igénylő problémákkal is.

Tisztelt Doktor Úr! Ritkán hordok magassarkú cipőt, de van, hogy alkalom miatt nem tudom elkerülni. Kb 1 hónapja fáj a bokám, amit azzal kötök össze, hogy 1 nap hosszasan sétáltam magas sarkú-telített talpú-csizmában, ami egy ideig kényelmes volt de fél nap után már nagyon elfáradt a bokám. Azóta is fáj, nyugalmi helyzetben nem, sétánál sem igazán csak ha mozgatom, főleg "tekergő" mozgásnál vagy ha nagyon megnyújtom( a fájdalom pontos kiindulási helyét nem tudom, ha lefeszítem a lábfejem akkor a bokám köré körbe sugárzik, bután fogalmazva mintha valahová egy idegszál becsípődött volna). Pihentettem is, mozgattam tornáztattam is de semmit nem javul..kb 1 hónapja. Kérdésem az lenne, mit tehetnék, hogy visszanyerjem a régi bokámat, mi segítene Ön szerint( valamilyen krém, mozgatás vagy pihentetés)illetve mi történhetett, a nem megfelelő lábbeli okozhat ilyen hosszas panaszt? Köszönettel várom válaszát! Bea,28év

Dr. Boross György
2019. január 19. - 06:46
Kedves Bea!
Mindenképp javaslom, hogy keressen fel egy ortopédiai szakrendelést.
Elképzelhető, hogy lábboltozat süllyedése (lúdtalp) van és áttételesen az okozza, illetve hozta elő a panaszokat.
Üdvözlettel:
Dr. Boross György