Cukorbetegség

A belgyógyász - diabetológus főorvos válaszol

A belgyógyász - diabetológus főorvos válaszol

Dr. Tänczer Tímea diabetológus főorvos az 1-es és 2-es típusú cukorbetegséggel, valamint a cukorbetegség előállapotaival és a terhességi diabétesszel foglalkozik. Emellett túlsúlyos pácienseket egyénre szabott diéta és életmódváltás megkezdésében segíti. Kérdéseiket ezekben a témákban várja.

Jó napot kívánok! Gyermekkorom óta 2-es típusú cukorbetegség vagyok, de nem foglalkoztam vele, azonban lett egy rossz verkepem nemrég és komolyan veszem. Ehomi 7,9 haromhavi átlag 7,3. Jelenleg gyógyszert nem szedek, hanem a haziorvossal megbeszéltünk, hogy 3 hónap nagyon szigorú diéta és aztán meglatjuk az eredmenyt. Az évek alatt állandó hasmenéssel (Bristol 6-7) küzdöttem, napi 2-3-4 alkalommal ami teljesen tönkretette az életemet. A diéta alatt (10.hetnel járok - 8kg) ez szerencsére megváltozott. Viszont időnként mégis megy a hasam. Ha hasfogo szedek akkor napi egy Bristol 4 van. Kérdés, hogy a mindennapos hasfogo használata lehetséges-e vagy ártok vele? Illetve, hogy ez az emesztorendszeri szövődménye (neuropatias) lehet a cukorbetegség ék? Nagyon szépen köszönöm a választ előre is! További szép napot!

Dr Tänczer Tímea
2018. szeptember 22. - 15:40
Üdvözlöm. A diéta mindenképpen hasznos, és rendezheti a vércukor értékeit. A krónikus hasmenés hátterében állhat diabéteszes enteropathia is, de ki kell zárni számos egyéb bélrendszeri megbetegedést is, ezért keressen fel egy gastroenterológus kollégát. A tartós hasfogó tabletta szedés nem szerencsés a tünetek okát kell kideríteni.
Üdvözlettel: Tänczer Tímea