Bokatörés

Az ortopéd orvos válaszol

Az ortopéd orvos válaszol

Dr. Boross György ortopéd orvos, kéz-és baleseti sebész Specialitása az ortopéd problémák kezelése, sikeres sebészként pedig bizalommal keteshetik műtéti megoldásokat igénylő problémákkal is.

Tisztelt Dr Úr! 2014 Október 6-án bokatörésem volt, Harmadcsőlemezes műtéttel rögzítették a külboka törésem. Egy év elmúltával nem vették ki a fémet. Akkor még volt egy kis dagadás és fájdalmam is volt. A panaszok nem szüntek, 2016 nyarán kértem egy ultrahang viszgálatot, és a bokaszalagnál a fibula mellet dorsalisan 30 mm-es ödéma van. Ez okozza a panaszaim. Ismét elmentem a műtétet végző orvoshoz, aki Rtg-t kért a fém a helyén van és a csavarok is. Már szépen beépül a csontba, a fém 2 cm-rel feljebb van. Ő szerinte ez nem okozhatja a panaszokat, és reomatológiára küldött. Ott nem tudnak kezelést adni a fém miatt. Reomakenőcsöt kaptam. Decemberben ismét megnézettem ultrahanggal, az ödéma továbbra is megvan. A kérdésem az lenne hogy a lábam nem fog tönkremenni? Vagy keressek fel egy másik orvost és szabaduljak meg a fémtől? 65 éves vagyok és csontritkulásom is van. Válaszát várom. Köszönettel: Kis Istvánné

György Dr. Boross
2017. január 17. - 16:30
Tisztelt Hölgyem! Panaszainak pontos tisztázásához személyes vizsgálat alapján tudok csak korrekt véleményt fűzni. A problémát valóban okozhatja akár a bent lévő fémanyag, de esetleg lábboltozat süllyedés (lúdtalp) is. Üdvözlettel: Dr. Boross